Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Yeni sert tornalama kaliteleriyle gelişmiş hız ve tokluk

Yayın Tarihi:

-

 

Üreticilerin sert parça tornalama yaparken azalmış devir süreleri ve daha iyi takım ömrü gibi avantajlardan yararlanmalarına yardımcı olmak amacıyla Sandvik Coromant ISO H05 kalitesindeki mevcut teklifini H15 uygulama alanına CB7105 ve CB7115 yeni kalitelerini katarak güçlendirdi. Kaliteler parça başına daha düşük maliyetin sağlanabileceği otomotiv sanayi için şanzıman parçaları işleyenlere özel olarak avantaj sağlayacaktır.

 

Sert parça tornalamanın işleme süresini ve maliyetlerini geleneksel taşlama tekniklerine kıyasla %70’e kadar veya daha da fazla düşürdüğü kanıtlanmıştır ve ayrıca gelişmiş esneklik, daha iyi tedarik süreleri ve daha yüksek kalite sunar. Ancak bu faydalar yalnızca optimize uç kaliteleri kullanılarak fark edilebilir. CB7105 ile Sandvik Coromant sert parça tornalama için mevcut çözümlere kıyasla geliştirilmiş krater aşınması direnci sunan bir kalite yarattı, CB7115 ise kullanıcılara mevcut kalitelere göre daha iyi kopma direnci sağlaması için tasarlandı. Bu avantajlar sırasıyla daha yüksek hız ve geliştirilmiş kenar çizgisi tokluğu anlamına gelir.

Sert parça tornalama genellikle, standart işleme zorlukları arasında rekabetçi takım ömrü ile birlikte yüksek yüzey ve boyut tolerans talepleri olan bir ince talaş işleme veya yarı ince talaş işleme uygulamasıdır. CB7105 ve CB7115, yüksek performanslı PCBN kalite malzeme ve kaplamanın uygulanması ve uçlarda uygun bir şekilde ayarlanmış kenar hazırlama sayesinde bu zorluklarla baş etmeleri için geliştirildi. Uç üretimi sırasında yüksek kalite kontrolü ile birlikte bu son kullanıcıya birçok avantaj sağlar.

Sandvik Coromant’ta Tornalama Ürün Müdürü olan Torbjörn Ågren şöyle söylüyor: “CB7105 yüksek hızlı işleme stratejisinin bir parçası olarak kullanıldığında tezgah imalathanelerinin parça başına daha düşük maliyet elde etmelerini sağlıyor”. “Ayrıca bu kaliteyi kullananlar daha düşük hızlarda daha uzun takım ömründen yararlanabilirler. CB7115, genellikle daha yüksek hızlarda tek kesim stratejilerinin benimsenmesi sayesinde parça başına daha düşük maliyet sağlaması için tasarlanmıştır.”

Örnek bir durumda, bir deneme alanında kabuk sertleştirilmiş 16MnCrS5 (HRc 57-62) otomotiv parçalarında CB7105 ve CB7115’e geçtikten sonra en az %15 üretim artışı yaşandı. CB7115 600 parça (0,15 dakika kesim süresinde) öngörülebilir yüzey işleme ve daha düşük Rz değeriyle üstün geldi. Kesme hızı 170 m/dk (557 ft/dk), ilerleme hızı 0,22 mm/dev (0,087 inç/dev) ve kesme derinliği ise 0,15 mm (0,059 inç) idi.

Sonuç olarak transmisyon şaftları ve dişlileri gibi kabuk sertleştirilmiş veya indüksiyon ile sertleştirilmiş çelik parçaları işlemek söz konusu olduğunda her zaman hedeflenen şey güvenilir ve öngörülebilir işlemedir. CB7105 ve CB7115, daha iyi ve daha öngörülebilir takım ömrü ve kenar çizgisini garantilemek için güncel PCBN malzeme, kenar hazırlamaları ve geliştirilmiş kenar çizgisi güvenliği sunar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com