Connect with us

Yazılım

Dassault Systèmes Solidworks 2017’i Pazara Sundu

Yayın Tarihi:

-

Gelişmiş Verimlilik, İşbirliği ve Ürün Verileri Yönetimi Özellikleri; Üç Milyondan Fazla SOLIDWORKS Kullanıcısının Güçlü Deneyimler Oluşturmak için Tasarımın Heyecan Verici Gücünden Faydalanmalarına Yardımcı Olacak

 

VELIZY-VILLACOUBLAY, Fransa — 12 Ekim 2016 — 3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA), SOLIDWORKS 2017’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni başlayan şirketlerden global kurumlara kadar 3,1 milyondan fazla kullanıcı; kolay 3D tasarım ve geliştirme uygulamalarına her zaman, her yerden ve her cihazdan erişimle yenilikçi ürün tasarımı sayesinde çok algılı deneyimler oluşturabiliyor.

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu tarafından desteklenen SOLIDWORKS 2017, yenilikçilerin entegre uygulamalarla ürün geliştirme süreçlerini tasarlamalarına, onaylamalarına, birlikte çalışmalarına, oluşturmalarına ve yönetmelerine yardımcı oluyor. SOLIDWORKS 2017, Model Tabanlı Tanımlama ve basılı devre kartı (PCB) tasarımının desteğiyle kağıtsız üretime odaklanmak için daha fazla çekirdek güç ve performansın yanı sıra yeni beceriler içeriyor.  Hem yeni hem de deneyimli kullanıcılar, tasarımların işlevselliğini prototip oluşturulmadan önce analiz etmek, çözmek, görselleştirmek ve onaylamak için simülasyon kullanarak verimliliği geliştirebiliyor. Yeni araçlar satıcılar ve müşterilerle daha iyi bir işbirliği için her tür 3D modelin kilidini açıyor ve kavramdan üretime kadar dinamik ürün verileri yönetimi (PDM) çoklu siteler ve uzak ekiplerin daha iyi desteklenmesini sağlıyor.

Myomo Baş Mekanik Mühendisi Andrew Harlan şunları söyledi: “Çok sayıda tıbbi cihaz gereksinimini karşılamamız gerekiyordu ve SOLIDWORKS, işimizi daha hızlı bitirmek ve myoelectric üst ekstremite ortezini piyasaya daha hızlı sürmek için son teknoloji ürünü endüstriyel tasarımdan faydalanmamıza yardımcı oldu. Tasarım çalışmalarımızın tamamında özellikle SOLIDWORKS’u kullanıyoruz. Farklı zaman dilimlerinden endüstriyel tasarımcılar, danışmanlar ve üreticilerle birlikte çalışma becerisi bütün bir süreci sadeleştiriyor. SOLIDWORKS modelleri çok hassas doğrulukta ve cazip olduğundan son derece teknik bir parçayı hızlı bir şekilde tasarlayabiliyor, yineleyebiliyor ve geliştirebiliyoruz.”  Dassault Systèmes SOLIDWORKS CEO’su Gian Paolo Bassi ise şunları söyledi: “SOLIDWORKS 2017, tasarım ve geliştirme sürecini daha iyi bir kullanıcı deneyimi, gelişmekte olan teknolojiler için yeni beceriler ve ekipler ve ağlar ile sorunsuz bir işbirliği için gelişmiş işlevsellikle sadeleştirir. Her yıl SOLIDWORKS topluluğunun geri bildirimleri, ticaret, tasarım ve mühendislik ihtiyaçlarına yönelik esnek bir ürün portföyü sunmak için araştırma ve geliştirme çalışmalarımıza yön verir. SOLIDWORKS 2017 ile ekiplerimize daha fazla güç ve performans sağladığımız için mutluyuz.”  SOLIDWORKS 2017 portföyüne eklenen en önemli özellikler, yeni beceriler ve geliştirmelerden bazıları şunlar; 

Doğrudan PCB tasarımına odaklanarak yenilikler getirin:

• SOLIDWORKS PCB—Altium’un elektronik tasarım uzmanlığı ve SOLIDWORKS’un kullanım kolaylığıyla talep üzerine elektronik ve mekanik tasarımı sorunsuz bir şekilde senkronize edin.

• Kullanıcı dostu arayüz—Etkileşimli Yöneltme, AutoRoute, Çoklu İzleme ve Diferansiyel Çift ile tasarım sınırlarını temel alan en iyi yöneltme seçeneklerini seçmenizi sağlayan şematik ve düzen araçlarını içeren birleştirilmiş bir ortamda gerçek zamanlı tedarikçi verileriyle bilgiye dayalı kararlar almak için yeni bileşenleri bulun ve seçin, SOLIDWORKS modellerini PCB tasarım ortamına dahil edin ve elektro-mekanik tasarımın amacını doğrulayın.

Daha fazla çekirdek güç ve performansla tasarım sürecini hızlandırın:

• Modelleme gücü—tek bir basit işlemle çok sayıda değişken pah oluşturan Pah Kırma,  Radyus ve Gelişmiş Delik Özellikleri için yeni araçlarla tasarım sürecini hızlandırın, önceden mevcut pahları radyuslara dönüştürerek veya tam tersini yaparak saniyeler içinde tasarım değişiklikleri gerçekleştirin, eski delik tanımlarını yakalayın ve erişim sağlayın, önceden kaydettiğiniz teknik özellikleri anında uygulayın ve tek bir işlemle daha hızlı adımlı delikler oluşturun.

• Yüzey modelleme—karmaşık 3D geometri oluşturma engellerini ortadan kaldırın, zamandan tasarruf edin ve sarma, sürükleme ve bırakma, kabartma, işleme ve 3D Eğri gibi yeni yüzeyleme özellikleriyle geçici çözüm karmaşasından kurtulun.

• Manyetik ilişkiler—ekipman ve çalışma alanlarını kolaylıkla düzenleyerek, kolay sürükle ve bırak ilişkisi için uygun bağlantı noktalarına sahip varlıklar olarak parça ve montajları yayınlayarak ve modelleri kolaylıkla yeniden konumlandırarak büyük ve zorlu tertibatlar üzerinde çalışın.

Simülasyon ile tasarım kavrayışlarını doğrulayın:

• Statik Simülasyon Etüdü—mantıklı kararları otomatik olarak almak için parametreler girin.

• Gerilim yığılma noktaları—bir modeli incelemek veya daha fazla simülasyon  oluşturarak sonuçları doğrulamak için gerilim yığılma noktalarını hızlı bir şekilde belirleyin.

• Tek tıklatmalı dönüştürme—çalışmaları anında doğrusal statikten doğrusal olmayana veya dinamiğe dönüştürün.

• RealView—analizleri net bir şekilde iletmek için simülasyon sonuçlarını görüntüleyin.

Yeni ve sadeleştirilmiş tasarım iş akışlarını kullanıp üçüncü şahıs verilerinin önündeki engelleri kaldırarak işbirliğini geliştirin:

• 3D Interconnect—parça ve montaj dosyalarının Modeli Güncelle özelliğiyle gerçekleştirilen tasarım değişiklikleri olarak güncellenmesi, aktarılan dosyaların

doğrudan açılması ve Taban Parçaları olarak işlenmesi veya müşteriler ve satıcılarla birlikte çalışmak için çeşitli kaynaklardan gelen iş akışlarından faydalanmak için hem nötr hem de yerleşik CAD verileriyle çalışın.

• eDrawings—kolay ve doğru bir işbirliği için yerleşik CAD formatlarından Google Cardboard ile 3D gerçekliğe kadar her türden ürün tasarım verilerini görselleştirin. Hem Android hem de iOS cihazların mobil uygulamalarıyla ürün verilerine her yerden erişim sağlayın.

Konseptten üretime kadar veri entegrasyonuyla oluşturun ve üretin:

•SOLIDWORKS PDM—Tasarım verilerini kontrol ederek ve doğru sürüme erişimi garantiye alarak tasarım üzerinde ekip yönetimini ve iş birliğini geliştirin. Otomatik olarak oluşturulan 3D PDF’lerle SOLIDWORKS MBD (model tabanlı tanımlama) desteğini geliştirin, yerleşik CAD dosyalarını SOLIDWORKS PDM Kasası onaylama yapısında listeleyin ve nerede kullanıldıklarını izleyin ve dağınıklığı en aza indirmek için versiyonların üzerine yazın.

•SOLIDWORKS MBD—temel boyutlar ve tam otomatik Kutup Boyutlandırma Şemaları, kenarların doğrudan referanslanması, taslak yüzeyler arasında kesişim geometrisinin kolaylıkla oluşturulması ve dosya boyutu ve kalitesinin kontrolü için farklı hassasiyet seviyelerinde 3D PDF baskıları alma gibi özelliklerle satışa yönelik üretim operasyonları boyunca kritik ürün bilgilerini hızlı ve doğru olarak sağlayın.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com