Connect with us

Akışkan Gücü

Dolum ve dozaj uygulamalarında modern akış ölçerler

Yayın Tarihi:

-

Endress+Hauser‘in dolum ve dozaj uygulamaları için özel ürünleri Dosimag ve Dosimass sadece güvenilir akış ölçümü sağlamakla kalmaz aynı zamanda hijyen, temizlik ve proses kontrolü için bütün gereksinimleri de karşılar. Ölçüm hassasiyetinden taviz vermeden çok kısa ölçüm sürelerinde yüksek tekrarlanabilirlik sunan bu cihazlara değişen trendlerle beraber bir takım yenilikler de getirilmiştir.

Elektriksel iletkenliği olan tüm sıvıların hacimsel olarak dozajlanmasında kullanılan Dosimag akış ölçerler; 3-A ,EHEDG ve FDA sertifikaları ile; gıda, kozmetik, ecza ve kimya sektörünün ihtiyaçlarına bütünüyle cevap verebilmektedir.  Ayrıca geliştirilen sinyal işleme özelliği sayesinde düşük iletkenlikli, içerisinde katı parça bulunan, dolum süresi oldukça kısa olan ya da sıcak dolum gibi zorlayıcı uygulamalarda üstün performans göstermektedir.

Dosimass akış ölçerler ise akışkanın yoğunluk, viskozite, iletkenlik gibi fiziksel özelliklerinden bağımsız doğrudan kütlesel ölçüm yapabilir. Coriolis akış ölçerlerin tüm avantajlarına sahiptir.

DN25’e kadar çap opsiyonları bulunan Dosimag ve Dosimass cihazlarının yeni özelliklerinden biri entegre batch fonksiyonudur. Bu özellik sayesinde cihazın çıkış sinyalleri kullanılarak bir veya iki aşamalı olarak harici vana kontrolü yapılabilir. Modbus RS485 arayüzü ise kullanıcıların cihazlarını dijital haberleşme ile dolum prosesi esnasında kontrol etmelerine olanak sağlar. Ayrıca farklı dolum reçeteleri cihaz tarafından yönetilebilir ki bu durum farklı ürünler ve dolum kapları ile çalışıldığında prosesi oldukça basitleştirmektedir.

Endress+Hauser ürün portföyünde olan bütün akış ölçerler gibi Dosimag ve Dosimass cihazları da tamamen izlenebilir ve akredite kalibrasyon merkezlerinde (ISO/IEC 17025) kalibre edilerek sertifikalandırılmaktadır. Bu şekilde, uzun yıllar boyunca yüksek ölçüm hassasiyeti ve tekrarlanabilirlik garanti edilmektedir.

 

Elif Sarıhan

Ürün Yöneticisi

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com