Connect with us

Bakım-Onarım

ARI-CONA All-in-one buhar kapanı istasyonu

Yayın Tarihi:

-

CONA All-in-one buhar kapanı istasyonu, ARI-Armaturen tarafından geliştirilmiş ve sahada performansı kanıtlanmış “hepsi bir arada” bir üründür. CONA All-in-one; aynı gövde içinde buhar kapanı, giriş-çıkış kesme vanası, pislik tutucu, çek vana ve boşaltma vanasını barındırmaktadır. DIN EN 26554 FTF-1’e göre dıştan-dışa uzunluk DN15 ve DN20 çapta 150mm, DN25 çapta ise 160mm’dir.

Geleneksel buhar kapanı istasyonunda minimum şu bileşenler bulunmaktadır: Giriş tarafı kesme vanası, pislik tutucu, buhar kapanı, çek vana, çıkış tarafı kesme vanası. (Şekil-I) Geleneksel buhar kapanı tasarımı; minimum 5 bileşen, minimum 4 flanş veya 8 dişli/kaynaklı bağlantı, geniş yer gerektiren tesisat, bağlantı noktalarında yüksek kaçak riski, montaj için yüksek maliyet gibi özelliklere sahiptir.

Şekil I: Geleneksel buhar kapanı istasyonu

 

CONA All-in-one kullanarak %80’e varan oranlarda boru işçiliği azaltılabilir. Az yer gereksinimi, bakım kolaylığı, uzun ömür ürünün avantajlarından sadece bazılarıdır. Ayrıca aynı gövde içinde termodinamik, termostatik, bimetalik kontrolörler arasında dönüşüm kapan istasyonunu yerinden sökmeden kolayca gerçekleştirilir. CONA All-in-one; şamandıralı, termodinamik termostatik veya bimetalik tipte flanşlı, dişli veya kaynak boyunlu bağlantı ile sunulabilir. Sahada montaj yerinde oluşan gereksinimler sonucu akış yönünün soldan-sağa veya soldan-sağa çevrimi bütün tipler için çok kolaydır. Ek olarak şamandıralı tip için yataydan dikeye veya dikeyden yataya çevrim de çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Kapan istasyonu üzerindeki kesme vanaları standart olarak baskılı tiptir. İsteğe göre metal körüklü olarak sunulabilir.

 

Dişli kapak tasarımına sahip termodinamik, termostatik ve bimetalik kontrolörün bakımı, kapan istasyonu yerinden sökülmeden çok kolay bir şekilde gerçekleştirilir (Şekil-II). Contasız kapak tasarımı, yedek kapak contası bulundurma ihtiyacını ortadan kaldırır ve bu sayede çok hızlı bir şekilde bakım, değişim ve farklı bir kontrolöre geçiş yapılır.

Şekil-II: CONA All-in-one kontrolör değişimi

Şekil-III: CONA All-in-one Buhar Kapanı Tipleri

Opsiyonel olarak kapan istasyonu için aşağıdakiler sunulabilir:

Şekil-IV: Ek bileşen seçenekleri

 

 

Ersun Gürkan

ARI-Armaturen Türkiye Ürün Müdürü

Ayvaz

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com