Connect with us

Bakım-Onarım

Fabrika otomasyonunda ileri teknoloji, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler

Yayın Tarihi:

-

 

Türkiye’nin lider PVC ve alüminyum işleme makineleri üreticilerinden Kaban Makina, 1986 yılından bu yana Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde sektörüne hizmet veriyor.

 

Yıllık 5 bin makine üretim kapasiteli tesiste üretilen 50’ye yakın makine çeşidi 100’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Sektöründe uluslararası liderlik noktasına ulaşmış Kaban Makina, tesislerinde ve ürettiği makinelerde 9 yılı aşkın süredir Mitsubishi Electric’in fabrika otomasyon sistemlerini tercih ediyor. Kaban Makina, üretiminde Mitsubishi Electric’in güvenilir, kaliteli, yüksek  performanslı ve uzun ömürlü; servo motorları, inverterleri, operatör panelleri ile PLC ve CNC kontrol ünitelerini kullanıyor.Standardizasyon ve sorunsuzluğun seri üretimde en önemli iki ana madde olarak öne çıktığı Kaban Makina tesislerinde Mitsubishi Electric’in tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri, markanın ürünlerinin yanı sıra sağladığı hızlı ve uluslararası teknik destek.

Rekabetin yoğun olduğu üretim sektöründe teknoloji ve inovasyonlarıyla üstün çözümler sağlayan Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon ürünleriyle Kaban Makina’nın ürünlerinde fark yaratmasına katkı sağlıyor.

Üstün performanslı, kullanıcı dostu Servo motor ve sürücüleri 

Mitsubishi Electric’in üstün performanslı, kullanıcı dostu Servo motor ve sürücüleri Kaban Makina üretiminde kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Endüstride dikkat çekici Servo performansına sahip Mitsubishi Electric ürünleri, 2.5 kHz frekans hız cevabı ile çok daha duyarlı makine uygulamalarının hayata geçirilmesini sağlıyor.

Patentli vibrasyon sönümleme fonksiyonları sayesinde çok daha rijit makine optimizasyonuna imkan veriyor. Tek tuşla Auto-Tuning kolay devreye alma özelliği ile kullanıcı dostu olan Mitsubishi Electric servo motorlar, optik haberleşme yapısı ile hızlı ve düşük gürültü seviyesine sahip bir iletişim yapısını kullanıcılara sunuyor.

Good Design 2014 ödüllü operatör panelleri

Üretimdeki yenilik ve hızın rekabette önemli bir parametre olduğu günümüzde Kaban Makina, Mitsubishi Electric’in Good Design 2014 ödüllü, yüksek hızlı, inovatif operatör panellerini kullanıyor. Bu paneller tablet gibi kullanılabilen gesture fonksiyonları sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor, ayrıca multi media desteği, standart ethernet, seri, USB ve SD haberleşme portları ile kayıt, reçete ve script gibi operasyonların aynı anda yapılabilmesini sağlayan hızlı işlemcisi sayesinde görselleştirme ihtiyaçlarının tamamını karşılıyor.

Kolay bakım operasyonu

Uluslararası teknik destek gücüne sahip Mitsubishi Electric’i tercih eden Kaban Makina, bakım operasyonlarını kolaylaştıran üstün Entegre PLC’li Frekans Inverterlerini kullanıyor. Mitsubishi Electric entegre PLC fonksiyonları ile standart bir frekans inverter’ından çok daha fazlasını sunuyor. PM IPM Motor sürebiliyor.

USB’den yedek ve trend alma bakım operasyonlarını kolaylaştırıyor. TTL ve SynCos gibi farklı encoder protokolleri ile çalışabiliyor. Ayrıca IP55 destekli modelleri de bulunuyor. PLC yazılımında da kullanabildiğiniz real time clock, bu üst seviye frekans inverter’ında da devrede.

Az yer, çok iş

Üretim proseslerinin esnek, uyumlu ve kolay kullanımlı ürünlerle desteklenmesinin önemine inanan Kaban Makina, Mitsubishi Electric imzalı kolay kurulumlu kompakt PLC ürünlerini tercih ediyor.Dünyada en çok satılan dahili 4 eksen pozisyonlama özellikleri ile de öne çıkan kompakt PLC, motion kapasitesi, kolay kurulumu ve yeni mühendislik yazılımı ile artık çok daha sofistike uygulamalar için bile kullanılabiliyor. Standart donanımında yer alan Analog Giriş/Çıkışlar, Ethernet ve Hızlı girişleri ile de bulunduğu panoda çok az yer kaplarken çok iş yapabilme özelliğine sahip.

Nano işlem hızı teknolojisi

Geleceğin teknolojisine şimdiden uyum sağlamayı hedefleyen Kaban Makina, üretiminde Mitsubishi Electric’in nano işlem hızındaki Otomasyon Kontrolörünü kullanıyor.

Mitsubishi Electric’in yeni otomasyon devrimi kapsamında tüm otomasyon bileşenlerini tek platformda birleştiren iQ Platform yapısının bu en yeni nesli ile Nano saniye mertebesinde işlem hızı (LD işlemi hızı 0,8 ns) sağlanarak en yüksek sistem gereksinimleri bile rahatlıkla karşılanabiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com