Connect with us

Yazılım

Grease App ile daha verimli ve sürdürülebilir rulman yağlaması

Yayın Tarihi:

-

Schaeffler Grease App uygulaması, rulman yağlamasına ilişkin karmaşık sorulara müşteri dostu bir çözüm sunuyor. Uygulama, her bir rulman tipi için en uygun yağlayıcı türünü ve miktarını, hizmet ömrünü ve yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Daha sürdürülebilir makine kullanımına katkı sağlarken, yetersiz veya aşırı yağlamayı önleyerek erken rulman arızası riskini azaltıyor.

Erken rulman arızaları, yüzde 80’e varan oranda yanlış yağlama kaynaklı meydana geliyor. Tam bu noktada devreye giren Schaeffler’in Grease App uygulaması, kullanıcıya en uygun yağlayıcı tipini ve miktarını, hizmet ömrünü ve rulmanların ilk yağlanmasından sonra yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Yazılım hesaplamalarında yine Schaeffler’in kendi geliştirdiği hesaplama aracı olan BEARINX üzerinden alınan verileri kullanıyor. Bu sayede yetersiz veya aşırı yağlama ile buna bağlı olarak ortaya çıkabilecek erken rulman arızası riskini azaltıyor. Uygulama ayrıca, Arcanol serisinden uygun yağlayıcıların seçimine ilişkin de yönlendirme sağlıyor. CONCEPT serisinden otomatik yağlayıcılar, akıllı OPTIME yağlayıcılar ve Arcanol yağlayıcılarla birlikte Schaeffler, rulmanların sürdürülebilir şekilde yağlanması için mükemmel koordine edilmiş bir sistem sunuyor.

İdeal yağlayıcı miktarı rulmanın teknik özellikleri dikkate alınarak hesaplanıyor

Grease App uygulaması, web sayfası üzerinden veya standart uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yükler, hızlar ve çevresel etkenler gibi işletim koşulları, uygulamaya girildikten sonra rulmanlara uygun Arcanol yağlayıcı tipleri, ilk yağlama ile yeniden yağlama uygulamaları için müşterinin istediği uygun Arcanol tipi, yağ hizmet ömrü, yağlama aralıkları ile yağ miktarı hesaplanıyor ve görüntüleniyor. İdeal yağlayıcı miktarı, söz konusu rulmanın teknik özellikleri dikkate alınarak hesaplanıyor. Örneğin, rulmanların iç tasarımındaki farklı geometrik detaylar göz önüne alınıyor.

Yağlayıcıların en uygun nasıl ayarlanacağına ilişkin bilgilendirme sunuyor

Uygulama, Schaeffler’in OPTIME ve CONCEPT serilerinden, yağlayıcıların en uygun şekilde nasıl ayarlanacağına ilişkin de görsel ve yazılı bilgilendirme sunuyor. Arcanol yağlayıcıları rulmanlarda ve lineer uygulamalarda yıllardır sunduğu etkileyici performansla kendini kanıtlıyor. Yağlayıcılar kapsamlı uygunluk testlerinden geçiyor ve uygulama koşullarına en yakın koşullarda test edilerek, ideal performans sergileyecek şekilde eşleştiriliyor. Bunun sonucunda yağlayıcı hizmet ömrü uzuyor ve optimum rulman çalışma ömrü elde ediliyor. Mevcut Arcanol portföyü; çok amaçlı, ağır yük ve yüksek sıcaklığa dayanıklı, aynı zamanda özel uygulamalara yönelik yağlayıcılardan oluşuyor. Arcanol yağlayıcıları, endüstriyel bakım işlemlerine kapsamlı ürün, hizmet, çözüm perdesi sunan ve makinenin çalışma ömrü boyunca bakım personeline yardımcı olmayı amaçlayan Schaeffler Lifetime Solutions portföyünün bir parçası olarak öne çıkıyor.

Schaeffler’in satış sistemi medias’a entegre halde bulunuyor

Grease uygulaması ayrıca müşteriye gerekli tüm bilgilerin sorunsuz şekilde ulaştırılabilmesi için Schaeffler’in satış sistemi medias’a entegre halde bulunuyor. Uygulama, müşteriye en uygun yağlayıcı tipini ve miktarını, hizmet ömrünü ve rulmanların ilk yağlanmasından sonra yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Schaeffler’in Arcanol serisi yağlayıcıları, rulmanların ve lineer sistemlerin hizmet ömrünü optimize ederken, bu alanlarda yıllardır sunduğu etkileyici performansla kendini kanıtlıyor.

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com