Connect with us

Redüktörler

Güç aktarımında komple çözüm: Nova

Yayın Tarihi:

-

Nova Güç Aktarım Satış ve Pazarlama Müdürü Şerife Yıldırım’la bir görüşme gerçekleştirdik. Firmalarının faaliyet alanları ve ürün grupları hakkında bilgiler sunan Şerife Hanım, sektöre ilişkin de önemli tespitlerde bulundu.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Şerife Yıldırım, Nova Güç Aktarım firmasında satış ve pazarlama müdürüyüm. Aktif olarak 12 yıldır sektör içerisinde yer almaktayım.

Okurlarımız için NOVA Güç Aktarım’ı kısaca anlatır mısınız?

25 yılı aşkın süredir Güç Aktarma Sistemleri konusunda faaliyet gösteren firmamız, dünyada kalite ve teknolojisi ile ön plana çıkmış birçok markanın Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yaparak Türkiye’deki pazarın gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. 

Dünyadaki güç aktarım sistemleri teknolojisini yakından takip ederek, ülkemizdeki makinacılarımıza dünyanın en önemli endüstriyel ürünlerinin ulaşmasına önderlik eden bir firmayız. 

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Güç aktarım elemanlarının tamamı ürün portföyümüzde ye almaktadır.

  • Redüktör (Sonsuz Vidalı – Helisel – Ayna Mahruti – Paralel Milli – Ağır Sanayi Redüktörleri – Estruder Redüktörler, Boşluksuz Planet Redüktörler – Yön Değiştirici Redüktörler )
  • Varyatör
  • Elektrik Motoru (Trifaze – Monofaze – Frenli – Çift Devirli – Water Proof ve Özel Sertifikalı UL – CSA – ATEX…)
  • Vibrasyon Motoru
  • Salınım ve Vibrasyon Elemanları
  • Zincir ve Kayış Gerdirme Elemanları
  • Fan Motoru
  • Fan
  • Screw Jack

Ağırlıklı olarak çözüm sunduğunuz sektörler hangileridir?

Açıkçası “ağırlıklı sektör” diye ayırmak pek mümkün değil, çünkü aklınıza gelebilecek tüm sektörlere ürün, çözüm ve sistem sunmaktayız. 

Gıda, paketleme, tekstil, kimya, plastik, maden, çimento, fırın, ağaç, endüstriyel prosesler, hareketli platformlar, sac işleme, otomotiv, vinç… Kahve fabrikasından uçak hangar kapısına kadar bizim ürünlerimiz ve çözümlerimiz ile yer almaktayız.

Güç aktarım ve hareketin olduğu tüm proseslerdeyiz. 

Tüm sektörlere hitap eden bilgi, birikim, tecrübe ve ürün portföyüne sahip olduğumuz için ayırt etmeksizin tüm sektörler bizim müşterimiz ve her zaman hedef kitlemizdir.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Deneyimli teknik personelimiz ve satış ekibimiz, satış öncesi ve satış sonrası eksiksiz hizmet vermekte ve tüm müşterilerimize en kısa sürede stoktan ürün teslimi sağlamaktadır. 

Ekibimiz müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde, imalatçılarımız ya da kullanıcılarımız çok kolay ve kısa sürede ihtiyaç duydukları an teknik ekibimize ulaşabiliyorlar ve hızlı yanıt alabiliyorlar.

Türkiye piyasasındaki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Açıkçası yukarıda da belirttiğim gibi Nova Güç Aktarım olarak firmamızı konumlandırdığımız, taşıdığımız, hedeflediğimiz nokta global pazardır. 

Maalesef ülkemizde sektörün geldiği ya da getirilmeye çalışıldığı nokta kaliteden, teknolojiden uzak, sadece fiyat odaklı olarak imalatçılarımıza rakamlarla yaklaşılmaya çalışılıyor. 

Biz Nova Güç ailesi olarak biliyoruz ve yakından takip ediyoruz ki bugün Türk makina imalatçısı global rakiplerini yakından takip diyor bunun için ciddi yatırımlar yapıyorlar. Ür-Ge – Ar-Ge ve marketing departmanlarına yatırımlarını artırarak çok kaliteli makinalar yapmaktalar. Makinacılarımızın artık talepleri en ucuzu almak değil. 

Bu noktada biz imalatçılarımıza kendi aplikasyonlarına uygun, yeni çözümler ve bu aplikasyonları destekleyici yardımcı ürünlerimiz ile yüksek teknoloji içeren makinalar üretilmesine katkıda bulunarak en kaliteli ürünleri, en ekonomik koşullar ile ve onların kullanım âdetlerine uygun olan güçlü stok planlaması ile müşterilerimize güçlü kesintisiz sürekli iletişim halinde olan bir çözüm ortağı olmaktayız. 

Bu ortamda sahip olduğumuz tecrübe ile rakiplerimizden bir adım öne geçecek güce ve argümanlara sahibiz.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Elbette ki var, biz sürekli kendisini yenileyen bir firma olarak sektörü olumlu yönde etkileyecek önemli gelişmelere hep imza atıyoruz.

Uzun yıllardır edindiğimiz pazar tecrübemiz ile distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz markaların yanı sıra, son üç yıldır Ar-Ge çalışmaları devam eden, yüksek teknolojiye sahip kendi redüktörümüzü yabancı ortaklarımız ile birlikte üreterek, Türk sanayisinde güç aktarım konusunda etkin ve öncü olmayı hedeflemekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Güçlendiren seçimler ve çözümlerimiz ile imalatçılarımıza çözüm ortağı olmak için biz her an hazırız.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com