Connect with us

Rulmanlar

NSK sahtecilikle mücadelesine yeni bir uygulamayla devam ediyor

Yayın Tarihi:

-

NSK devam eden sahte rulman sorunuyla mücadeleye yardımcı olmak için WBA (Dünya Rulman Birliği) ile iş birliği içinde yeni bir uygulama geliştirdi. Şirket, sahtecilere kanuni yaptırım uygulatmak ve piyasayı taklit rulmanlardan temizlemek için birkaç yıldır WBA, JBIA (Japonya Rulman Endüstrisi Birliği) ve dünyanın dört bir yanından yetkililerle yakın bir çalışma içerisindeydi.

100 yılı aşkın geçmişiyle NSK, günümüzde dünya çapında otomotiv de dahil olmak üzere birçok önemli sektörde kullanılan yüksek kalitede, güvenilir rulman üretimiyle tanınıyor. Bu da NSK’yı sahtecilerin hedef markası haline getiriyor. Yüz kızartıcı biçimde taklit rulmanlarla para kazanan operatörler, ahlaksızca düşük seviye kalitede rulman sağlayıp satarak yalnızca kendi işlerini riske atmakla kalmıyor, aynı zamanda her şeyden habersiz, indirimli bir fiyata orijinal rulman aldığını sanan son kullanıcıları da tehlikeye atıyor. Üstelik bu rulmanlar, zamanından önce, hatta felakete sebep olabilecek şekilde bozulma potansiyeline sahip oldukları için güvenlik riski içeriyor.

Bu sorunlar dikkate alındığında NSK, sahte rulmanlarla mücadele etmek için çok yönlü bir takım girişimlere imza attı; ‘NSK Verify’ uygulaması da bunlardan biridir. NSK Verify, kutu üzerinde yer alan özel iki boyutlu bir barkodun taranması sayesinde rulmanların orijinalliğini doğrulamayı sağlıyor. 

Sahte rulmanları ortadan kaldırma gayretinin bir sonraki adımı olarak NSK; ´WBA Bearing Authenticator: WBACheck´ adlı bir başka yeni uygulama geliştirmek üzere diğer büyük rulman şirketleriyle işbirliği yaptı. Bu yeni uygulama; yine iki boyutlu bir barkodu tarayarak WBA üyesi şirketlerin rulmanlarının orijinalliğini doğrulayabiliyor. Hızla gerçekleştirilen bu doğrulama; birden fazla şirketten rulman alan müşterilerin aldıkları ürünün orijinalliğinden emin olmalarını kolaylaştırıyor. Ayrıca, kayıtlı olmayan bir rulman tespit edildiği takdirde uygulama otomatik olarak NSK’yı bilgilendiriyor. Yeni WBACheck uygulaması; www.stopfakebearings.com adresindeki resmi WBA web sitesinden indirilebilir.

Sahtecileri yakalamak; çok fazla zaman alan ve çok maliyetli bir iş. Ancak NSK; dünya çapındaki tüm müşterilerin NSK ürünlerini güvenle satın alıp kullanmaya devam edebilmesini sağlamak için yılmadan bu sahte rulman satıcılarını yakalamaya devam ediyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com