Connect with us

Genel

Konecranes, çelik endüstrisinin zorluklarının üstesinden geliyor

Yayın Tarihi:

-

Çelik endüstrisinde kullanılan kaldırma ekipmanları, sürekli olarak en zorlu koşullara, özellikle yüksek ve değişken ortam sıcaklıklarına, zor ve ağır yüklere ve aynı zamanda devamlı değişen zorlu çalışma koşullarına maruz kalır. Konecranes, özellikle bu ağır koşullarda çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış geniş bir yelpazede güvenilir ve çok yönlü vinç sistemleri ile buna benzer malzeme taşıma çözümleri sağlar.

Konecranes Magnet Cranes.©Konecranes

Konecranes Magnet Cranes.©Konecranes

Konecranes’in çözümleri yüksek düzeyde esneklik, performans ve güvenlik sunar. Bu çözümler; Hammadde taşımadan, çelik yapımına, haddeleme ve arıtma süreçlerine kadar çelik sanayisinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Slap, bobin, kütük veya boru dâhil olmak üzere ne tür çelik ele alınacak olursa olsun, Konecranes Pota, Doldurma, Kütük, Slap, Bobin, Çubuk ve Plaka Elleçleme ile Hurdalık vinçleri gibi tüm vinç türlerini tedarik eder. Tasarımlar, uluslararası ve ulusal standartların gerekliliklerine uyar; bu vinçler, sürekli kullanım esnasında hiçbir kesintiye uğramadan etkin ve emniyetli bir şekilde çalışmaya devam eder.

Konecranes, çelik endüstrisi için piyasada bulunan en etkin ve çevreye karşı en duyarlı kaldırma ekipmanları sunabilmek için araştırma ve geliştirme birimine sürekli yatırım yapar. Ayrıca, müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanmış, müşteriye özel ekipmanlar da tasarlıyoruz. Vinçlerimiz, tüm bunların yanı sıra emniyeti geliştiren ve verimliliği arttıran otomasyon işlevi seçenekleriyle de donatılabilir.

Güçlü performans, esneklik ve emniyet

Erimiş metali taşırken riskin daha yüksek olması nedeniyle, Konecranes’in ürettiği Pota ve Doldurma vinçleri için özel emniyet özellikleri tasarlanmıştır.

Konecranes Pota Vinçlerinin ana kaldırma mekanizması, yedek halat donanımı, primer şaftlarda çift fren ve halat tamburunda çalışan yedek frenler içerir. Halat denkleştirme kirişleri, tel halat kopması durumunda denkleştirme kirişinin eğilmesini yavaşlatmak için bir tampon ünitesine sahiptir. Ana kaldırma tertibatında aynı zamanda bir üst acil durum durdurma limit anahtarı da bulunur. Bunlara ek olarak aşırı yük koruması, ana kaldırma tertibatı aşırı hız kontrolü ve limit yürüyüş anahtarları standart olarak sunulmaktadır.

Yedek kontrol sistemi ve hassas yük kontrolüne sahip Konecranes Şarj Vinçleri için emniyet önemli bir konudur. Modern otomasyon teknolojisiyle yürütülen gelişmiş vinç kontrol özellikleri, operatörün yükü hassas bir şekilde konumlandırmasına ve güvenli bir şekilde taşımasına yardımcı olur. Şarj Vinçleri, yüksek ortam sıcaklıklarında çalışacak ve alevlerden korunacak şekilde tasarlanmıştır. Şarj Vinçleri, seyrek yapılan fırın kabuğunu kaldırma gibi bakım işleri için daha yüksek kaldırma kapasitesi içermeye uygundur. Konecranes’in hedefi, kritik vinçlerin plansız hizmet dışı kalma sürelerini sıfıra indirmektir.

Üretimi azaltmaksızın emniyet sorunlarının giderilmesi

Konecranes Kütük ve Slap vinçleri, haddehaneyi besler ve bu nedenle haddehanenin çalışması için büyük önem taşır. Ürünü konveyör üzerinde doğru şekilde konumlandırmak için bazı durumlarda dönen bir gezer araba veya dönen yükleme aygıtı içerir. Slap ve kütük elleçleme vinçleri, üründen yayılan radyant ısıya dayanacak şekilde tasarlanmış olması gerekir. Bunlar, yüksek hız gereksinimleri olan yüksek hacimli üretim vinçleridir. Konecranes Salınım Kontrolü yükü yumuşak, hassas bir şekilde konumlandırmak için kullanılır ve operatörün verimi en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olur.

Kütük Vinci, kütüklerin çok sıcak olması durumuna karşın kaldırma mıknatısları veya kütük çatalı ile donatılabilir. Ayrıca, Konecranes tarafından tasarlanan Slap Vinci tekli veya çoklu slap elleçleme için mekanik veya hidrolik çatal ile donatılabilir.

Çalışma verimliliği ve bobin koruması bir arada

Konecranes Bobin, Çubuk ve Levha Elleçleme Vinçleri, haddehanelerde, bitirme haddelerinde ve depolarda malzeme elleçlemek için kullanılır. Bu vinçler, ürünün tesis planı boyunca doğru şekilde konumlandırılması için bazı durumlarda dönen bir gezer araba veya dönen yükleme aygıtı içerir.

Büyük miktarlarda çelik hurdanın kolayca hareket ettirilmesi 

Konecranes Hurda Sahası Vinçleri, hurda çeliği bir yerden bir yere hareket ettirmek için kaldırma mıknatısı, hidrolik kepçe veya her ikisi bir arada olacak şekilde donatılabilir. Üretim düzeyini yüksek tutmak için, bir yükleme aygıtı sayesinde Hurda Sahası Vinçlerinin yürüme hızı dakikada 140 metreye, kaldırma kapasitesi ise 40 metrik tona kadar çıkabilir.

Çelik sektörüne yönelik güvenilir vinç hizmeti

Konecranes, diğer şirketler ile karşılaştırıldığında, dünya genelinde daha fazla sayıda vinç tedarik eder. Gezer köprülü kaldırma ekipmanları konusunda küresel bir lider konumunda olan Konecranes, çelik endüstrisi gibi birçok sanayi sektöründe, gezer köprülü kaldırma vinçlerinin tüm marka ve modellerinde hizmet sunar. Hizmet anlayışı, koruyucu bakım işlemleri ile maliyetleri düşürmek ve daha iyi teknolojilerle performansı arttırmak üzerine kurulmuştur. Konecranes hizmet taahhüdü, diğer birçok hizmetin yanında Muayene, Bakım Programları, Modernizasyon, Danışmanlık ve eğitim, Yedek parça hizmetleri, Operatör eğitimi, Vinç Güvenilirliği Araştırması ve 24 saat içerisinde cevap dâhil olmak üzere kapsamlı bir hizmet sunar. Konecranes aynı zamanda anlık online raporlama ve sorun tespiti için gelişmiş TRUCONNECT Uzaktan Hizmetleri sunar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com