Connect with us

Güç Aktarım Teknolojileri

KYS Power Transmissions Parts, modern döküm tesisiyle fark yaratıyor

Yayın Tarihi:

-

KYS Power Transmissions Parts, 90’lı yılların başından beri güç ve aktarım sektörüne hizmet vermektedir. Şu an dökümhanemiz bünyesinde 3 mühendis kontrolünde üretime devam etmekteyiz.

Dökümhanemizde 250 gr ile 6 ton arasında yekpare pik ve sfero dökümü yapılabilmektedir. Bunun haricinde 1 tona kadar yekpare çelik dökümü de yapılmaktadır. Yeni yatırımlar ile aylık 400 ton olan ham döküm kapasitesi, 1000 tona kadar çıkabilmektedir. 

Yeni yatırımlarımız arasında;

  • 20 ton/saat kapasiteli çift kollu furan mikseri,
  • Yarı otomatik furan reçineli kalıplama (1200×1350/40-40) ve döküm hattı,
  • Tam otomatik 60 ton/saat kum sistemi ve mikseri, 
  • Tam otomatik 100 kalıp/saat 600×700/250+250 derecesiz kalıplama makinesi, tam otomatik kalıplama hattı, 2×2 ton/saat dual track indiksiyon ocağı, 2×1 ton melt/hold indiksiyon ocağı bulunmaktadır. 

Laboratuvarımızda;

  • Bruker Q4 tasman spektrometre
  • 60 ton kapasiteli üniversal çekme cihazı
  • Brinel sertlik ölçüm cihazı,
  • Rockwell sertlik ölçüm cihazı, 
  • Metal mikroskobu, numune kesme ve zımparalama makinesi bulunmaktadır.

 Yeni laboratuvar yatırımlarımız arasında ise ultrasonik test cihazı, döküm similasyon programı, kum analiz ve test cihazları vardır.

Yaptığımız modelhane yatırımı ile KYS kendi modellerini de bünyesinde CAD-CAM programları kullanarak yapabilmektedir. Modelhanemizde SMEC LCV 6700 işleme merkezi, CNC router, üniversal torna, strafor kesme makinesi ve ahşap kesim makineleri ve teçhizatları mevcuttur.

Sektörünün öncülerinden olan firmamız yeni yatırımlarla birlikte kalitesini ve kapasitesini arttırarak sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

Yazan: Güven Uzun, KYS Power Transmissions Parts Dökümhane Sorumlusu

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com