Connect with us

Etkinlikler

Moğolistan’a 13.000 KM teknolojik karavan yolculuğu

Yayın Tarihi:

-

Macera ve bilgi paylaşma isteğinin ortak düşüncesinden doğan TECHNOMADS projesi, Orta Asya’daki mühendislik öğrencilerine yardımcı olmak ve Türk sanayi uzmanlığını bölgeye yaymak isteyen benzersiz bir girişimdir.

Türkiye tutkunu iki Fransız profesyonel, Salim HAFFAR ve Kévin PREMEL tarafından başlatılan bu gezi, Türkiye’den Moğolistan’a kadar 13.000 kilometreyi kapsayacaktır. Bu iki maceracı ikinci el bir 4×4 Mitsubishi araç kullanarak, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Rusya ve son durak olarak Moğolistan’a kadar gidecekler. Denizleri, ormanları, çölleri ve bin kilometrelik boş bozkırları geçerken, bu iki kişilik ekip; mutfağı, çadırı, duşu ve bazı teknik gösterimleri sunmak için mobil teknik showroom’u olan, bu yolculuk için özel dizayn edilmiş karavanlarıyla tamamen bağımsız olacaklar.

TECHNOMADS ekibi, yardım ve destek sağlamak için her ülkedeki önceden anlaşmalı üniversiteleri ziyaret edecekler. Bu ziyaretlerdeki temel amaç, yerel üniversitelerin ve araştırma merkezlerinin teknolojik gelişimine katkıda bulunmaktır. Technomads, ziyaret ettiği her üniversiteye çeşitli teknik malzemeler götürecek. Üniversitelerin mühendislik ve teknik bölümlerinde seminerler düzenleyerek mekanik numuneler, belgeler üzerinde anlatım ve gösterim yaparak öğrencilere bilgi paylaşımı yapacaktır. Eğitim malzemeleri; 3D yazıcılardan elektrikli bileşenlere kadar değişmektedir.

Bu proje, Türki Cumhuriyetlerin kalkınmasına katkıda bulunmak ve kısıtlı imkanları olan yerel mühendisler için daha parlak bir gelecek inşa etmek isteyen çeşitli Türk ve uluslararası şirketlerin desteği olmadan tabii ki gerçekleştirilemeyecektir. Birçok şirket bu projeyi, ürünlerine ve çözümlerine yönelik farkındalığı artırmak için eşsiz bir fırsat olarak görüyor.

Proje aynı zamanda Türkiye’yi de etkileyecek, bu eşsiz macera hakkında teknik seminerler ve konferanslar vermek üzere TECHNOMADS şimdiden Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteler tarafından davet edildi. Umarım genç Türk mühendislere Türk Endüstri uzmanlığını yaymak için ve aynı zamanda dünyayı keşfetmeleri için ilham verebilirler.

Proje Ağustos ayının sonunda başlayacak ve yolculuk 40 gün sürecek. Technomads platformu aracılığıyla maddi yardım bağışları ile bu eşsiz projeye hâlâ katkıda bulunabilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com