Connect with us

Yazılım

Schaeffler’den paslanmaz çelik evye imalatı sırasında güvenilir proses izleme

Yayın Tarihi:

-

Schaeffler, paslanmaz çelikten lavabo üretiminde dünyanın önde gelen bir müşterisi için güvenilir bir proses izleme sistemi kurdu. Schaeffler müşterisi bu sistemle, motor yataklarının sürekli izlenmesi ile plansız duruşlar önlüyor ve gerekli bakım önlemleri planlanabiliyor. Ayrıca, kompakt izleme sistemi, makinenin durumu hakkında kapsamlı bilgi edinilmesine imkan tanıyor.

Paslanmaz çelikten lavabo üreten bir Schaeffler müşteri, tüm makine parçalarının, yüksek düzeyde proses güvenilirliği ve üretkenliği sağlamada belirleyici niteliğe sahip olduğu için çevrim dışı titreşim ölçümünü kullanmayı bırakmak ve presleri çalıştıran hidrolik pompalarda kullanılan tahrik motorları için kalıcı bir izleme çözümü kullanmak istedi. Hem robotları hem de birlikte çok yakın çalışan çeşitli pres üretim hatlarını içeren evye çerçevelerinin üretim süreci için Schaeffler, FAG SmartCheck sistemini kullandığı güvenilir proses izleme çözümünü müşterisine sundu. Her tahrik motorunun tabanına bir FAG SmartCheck sisteminin kurulduğu ve özel olarak geliştirilmiş rulman konfigürasyonlarının kullanıldığı iki rulmanı izlemeye alan Schaeffler, müşterisinin proseste oluşan titreşimler nedeniyle ölçümleri ancak sistem dururken yapabildiğini ve pompaların yağ devresinden çıktığını belirledi.

Schaeffler, çözüm için FAG SmartCheck ile güvenilir proses izleme çözümünü müşterisine sundu. Müşteri, FAG SmartCheck ile ölçüm zamanını kontrol eden sistemden, dijital bir sinyal alıyor. Sistemlerde alarm durumu ortaya çıktığında, bu analog çıkış sinyali aracılığıyla kontrol sistemine iletiliyor ve durum, müşterinin kendi bakım yönetim sisteminde görselleştirilerek görüntüleniyor. Schaeffler, müşterisinin danışmadan bileşenlerin seçimine ve tedarikine kadar sistem tasarımıyla ilgilendi. Müşteri de personeliyle kurulum ve konfigürasyonu gerçekleştirdi.

Müşterinin avantajları

Schaeffler’in FAG SmartCheck sistemini kullanan müşteri, otomasyonunu optimize ediyor ve üretkenliğini artırıyor. Schaeffler çözümü ile müşteri, motor yataklarının sürekli izlenmesi sayesinde plansız duruşlar önleniyor ve gerekli bakım önlemlerini planlanabiliyor. Ayrıca, kompakt izleme sistemi makinenin durumu hakkında kapsamlı bilgi edinilmesine imkan tanıyor. Dolayısıyla da süreç optimizasyonuna ve işlem maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Schaeffler ve müşteri arasındaki iş birliği, mutfak sistemleri üreticisinin halihazırda şirket içindeki uzmanlıktan büyük ölçüde faydalanması anlamına geliyor. Örneğin, müşteriye derinlemesine bir veri analizi işleminde yardım gerektiğinde Schaeffler’in uzman ekibi buna hazır bulunuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com