Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Seco yüksek performanslı tutucu sistemi çeşitlerini genişletiyor

Yayın Tarihi:

-

 

Seco Tools, metal işleme sektörünün doğal ilerleme hızını yakalayan çözümler geliştirmeye devam ediyor. Şirketin hassasiyet ve performans konusunda yeni standartlar getiren en yeni iki işleme sistemi EPB 5831 İnce Hidrolik Tutucular ve Combimaster™ ER pens tutucular.

 

EPB 5831 İnce Hidrolik Tutucular

Seco dar kalıp girintileri gibi dar alanlardaki yarı finiş ve finiş operasyonlarının kolay yapılabilmesini sağlayan ince profilli yeni EPB 5831 ile hidrolik tutucu ürün gamını genişletti. Tutucular, ince tasarımlarının yanı sıra iş parçalarının girintilerine sonuna kadar erişebilmek için 150 ve 200 mm gibi uzun boylarda mevcuttur. 

Bu yeni hidrolik tutucular, küçük çaplı kesici takımları eşit bir şekilde kavramak için yüksek basınç ve tek bir basınçlı vidadan yararlanıyor. Bu güvenli bağlama işlemi çok yüksek hassasiyet, yüksek tekrarlanabilirlik ve mükemmel yüzey kaliteleri için çapın 3 katı boyda 5 μm’dan daha düşük salgı özelliği sunuyor. EPB 5831’de 6 mm, 8 mm, 10 mm ve 12 mm takım çapları kullanılabilir. Bu tutucular, çap düşürücü burçlar kullanarak çeşitli  sap tiplerini ve çapları sıkabilir. Örneğin burç ile 12 mm’lik hidrolik tutucu 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm ve 10 mm’lik takımları tutabilmektedir. Tutucular HSK-A63, HSK-A100, BT 40 ve Seco-Capto™ C5 arka bağlantıları ile mevcuttur. Combimaster™ ER pens tutucular  Seco’nun yeni Combimaster™ ER pens tutucuları, çok görevli tezgahlarda kullanım kolaylığı, tutarlılık ve sınırsız imkanlar getiriyor. Bu benzersiz sistem ER konik, ER bağlama somunları ve rulman arayüzünü bir araya getirerek ayarlama sırasında benzersiz takım konumlandırma ve sıkma özellikleri sunuyor.

Çok iyi uyarlama imkanı sunan Combimaster™ ER pens tutucu sistemi, solid parmak frezelerden farklı olarak takma uçlu frezeler ile yüzey, kenar ve disk frezeleme operasyonlarını gerçekleştiriyor. Bu da kesme çapı kabiliyetinin daha yüksek olmasından dolayı daha yüksek  talaş kaldırma oranları sağlıyor. Ayrıca, sistemin kısa kullanım boyuna sahip kompakt tasarımı daha fazla emniyet ve güvenilirlik için işleme alanında yerden tasarruf sağlıyor. Combimaster 25, 32 ve 40 olmak üzere üç ER boyutunda ve M8 ile M20 arasında beş farklı Combimaster diş boyutu bağlantısı ile sunuluyor. Sistem özellikle Seco’nun Turbo ürün çeşitlerinde çok çeşitli değiştirilebilir frezeleme takım kafalarını destekliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com