Connect with us

Kasnaklar

Ünsal Makina’dan poly v kasnaklar için üstün çözümler

Yayın Tarihi:

-

Poly v kasnaklar, birden fazla ince kanalın bir araya gelmesiyle oluşmuş kasnak türüdür.

Poly v kasnaklar, tıpkı klasik v kayış kasnakları gibi kanal profil ölçülerine ve çaplarına göre isimlendirilirler. En küçük kanal profilinden başlayarak sırasıyla pj, pk, pl ve pm olmak üzere 4 profilde sınıflandırılırlar. Poly v kasnaklar, klasik v kayış kasnaklarına göre çok avantajlı olmasına rağmen fiyatsal olarak daha pahalıdır. Bu sebeple Poly v kayış kasnak sistemleri kurulurken iyi bir analiz yapılması şarttır. Zira yanlış yapılan bir tasarım daha büyük maliyetlere sebep olacağı gibi makine üreticileri için itibar ve müşteri kaybına kadar yol açabilir.

Ünsal Makina’nın Ar-Ge ve mühendislik desteği

Makine üreticisi firmaların Ar-Ge birimleri, genel itibariyle kasnaklara sadece mil üzerinde dönen bir rotor muamelesi yapmaktadırlar. Bu, gerçekten çok yanlış bir yaklaşımdır. Kasnak, önemsiz görülmesine rağmen iyi bir analiz gerektiren çok önemli bir makine elemanıdır. Ünsal Makina A.Ş, bu konuda Ar-Ge birimi ile kendini ispatlamış bir firmadır. İyi bir Ar-Ge birimine sahip olan Ünsal Makina A.Ş., müşterilerine ücretsiz olarak mühendislik hizmeti vermektedir. Kendi analiz programları ile üretilecek kasnağın metal analizinden malzemesine, sonlu elemanlar yöntemi ile kasnağın 3d tasarımına karar vermektedir. Tasarlanan kasnaklar makina üzerine takılmadan sanal ortamda simüle edildiğinden çıkabilecek sorunlar önceden tespit edilmiş ve hataların önü- ne geçilmiş olur. Poly v kasnaklar için dikkat edilecek diğer bir nokta ise balans konusudur. Zira Poly v kasnaklar genel itibariyle yüksek devirlerde çalıştığından dolayı kasnak üzerindeki en ufak bir titreşim bile, mil üzerinden yataklamalara etki eder. Yataklardaki titreşim yatak içindeki rulmanlara ekstra radyal ve eksenel kuvvetler uygular. Bu istenmeyen kuvvetler yükselen devirle birlikte düzensiz olarak rulman üzerine etki ettiğinde rulmanların
ömrünü önemli bir miktarda azaltacaktır. Ünsal Makina A.Ş. olarak firmamız ürettiği TORKPT marka ürünlerinin hepsine ISO 1940-1 G6.3’e göre balanssızlık garantisi vermektedir. Firma bünyesinde daha hassas balans isteyen müşteriler için ise G1.0’a kadar balans alabilen makinelerimiz mevcuttur.

Sonuç olarak Poly v kasnak üretimi malzemesinden tasarımına ve simülasyonuna kadar iyi bir takip ve mühendislik hesabı gerektirmektedir. Ünsal Makina A.Ş.’nin en büyük özelliği analiz ve tasarım konusunda iddiasıdır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com