Connect with us

Genel

WIN Metal Working Fuarı imalat sektörünün liderlerini ağırladı

Yayın Tarihi:

-

 

Fuarın özel kategorileri -Robot Zirvesi ve Safe@Work- büyük ilgi topladı

 

  1. yıldönümünü kutlayan WIN Metal Working Fuarı 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından organize edildi. Metal Working (Metal İşleme), Surface Treatment (Yüzey İşleme) ve Welding (Kaynak) olmak üzere 3 ticari fuarı aynı çatı altında bir araya getiren etkinlikte, Safe@Work adlı özel bölüm aracılığıyla iş sağlığı ve güvenliğine de odaklanıldı.

 

13 ülkeden lider firmalar

Fuar 16.602 metrekare net alanda gerçekleşti. Avusturya, Bulgaristan, Çin,Danimarka, Fransa, Macaristan, İtalya, Almanya, Güney Kore, Hollanda, BirleşikArap Emirlikleri, İngiltere ve Türkiye’den 607 şirket ürünlerini fuardasergiledi. Bunlar arasından Almanya,İtalya ve Güney Kore, hükümetlerinin finansal desteğini alarak pavilyonlarıylamilli katılım sağladılar.

 

Uluslararası bir buluşma noktası

Dört gün boyuncaTürkiye’nin yanı sıra Avrupa, Kuzey Afrika, Yakın ve Orta Asya ve Körfezdevletlerinden 29.016 profesyonel, fuarı ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl olduğugibi bu yıl da Ekonomi Bakanlığı desteği ile gerçekleşen “Satın AlmaProgramı” kapsamında Rusya, Tunus ve Özbekistan’dan gelen heyetler işbağlantılarını WIN Metal Working Fuarı’nda pekiştirdiler. Ayrıca, İran’dangelen yedi farklı sektörel dernek temsilcisi de fuarı ziyaret ederek, İran ileTürkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek adına firmalarla temastabulundular. Ticaret Odaları ve diğer bileşenlerin işbirliğiyle, Türkiye’nin heryerinden 40’tan fazla heyet fuara geldi.

 

Öne Çıkan Etkinlikler: Robot Zirvesi ve Safe@Work

Sergilenen ürünlerinyanı sıra, WIN Metal Working Fuarı eşzamanlı etkinlikleriyle de ön plandaydı.Bilhassa özel sergi ve forum alanları olarak Robot Zirvesi ve Safe@Worketkinlikleri ziyaretçilerden yoğun ilgi topladı.

 

Robot Zirvesi’ninsergi alanında endüstriyel robot kolları örnekleri gösterilirken, forumlarda daimalat sektöründe robot uygulamalarının verim ve üretkenlik açısından önemivurgulandı. Diğer yandan Mesleki Cilt Koruma, Makine Güvenliği Uygulamaları veİSG’de Yasal Sorunlar gibi çeşitli konular Safe@Work Forumu’nda ele alındı.

 

HannoverMesse Bileşim Fuarcılık  Genel Müdürü AlexanderKühnel etkinlikle ilgili olarak şunları paylaştı:

“Buyıl fuar çatısı altında Safe@Work ve Robot Zirvesi etkinliklerini de düzenlemişolmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu özel bölümlerle sektöre yönelik kapsamlı teknikbilgi aktarımı için bir araç oluşturmayı amaçladık. Özellikle iş sağlığı ve güvenliğikonusu bizim için çok önemli, zira metal/makine sektörü iş kazalarının en sıkmeydana geldiği sektörler arasında yer alıyor. Bu kazaları önlemek amacıyla2012 yılında yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hazırlandı ve yürürlüğe girdi.Bu kanun Türkiye’nin bu sektörü genişletme ve dünya standartlarıyla uyumlu halegetirme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.  Biz de Safe@Work Forumu ve Sergi Alanıyla busürece katkıda bulunmayı amaçladık. Olumlu geri bildirimler neticesinde HinteGmbH ve ISAG (İSG Profesyonelleri Derneği) ile işbirliği içerisinde, birsonraki yıl da bu etkinliği gerçekleştirme konusunda hemfikiriz .”

 

Bir sonraki WIN Metal WorkingFuarı 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com