Connect with us

Rulmanlar

Yeni NSK ısıl işlem tesisi tedarik zincirini korumaya yardımcı oluyor

Yayın Tarihi:

-

Avrupa da dahil olmak üzere dünya genelindeki tüm NSK müşterileri, Japonya’daki yeni ısıl işlem tesisinden faydalanmaya hazırlanıyor. Bu hareket, üretkenlik ve verimlilik artışı sağlamanın yanı sıra, NSK Grup’un yapısal dayanıklılığını güçlendirmek için devam eden çabaların bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

NSK Toyama’da 3 milyar ¥ (yaklaşık olarak 23.78 milyon €) değerinde ısıl işlem tesisinin tamamlanmasının ardından firma, ısıl işlem süreçlerinin bir kısmını NSK Fujisawa’dan 3,641 metrekarelik bu yeni tesise aktardı. Bu iş süreklilik planı (BCP), deprem veya sel gibi doğal afet durumunda tedarik zincirlerinin korunmasında yardımcı olmak için uygulanıyor. Firmanın ısıl işlem gereksinimleri tesisler arasında dağıtılarak, müşterileri öngörülemeyen üretim kesintilerine karşı doğal bir koruma sağlıyor.

Ayrıca NSK bu fırsatı kullanarak, bir yandan firmanın ısıl işlem süreçlerini kolaylaştırdı, diğer yandan da üretkenliği ve verimliliği artıran çevre dostu, öncü teknolojilere yatırım yaptı. Örneğin, NSK Toyama şu anda süreçler arasında otonom parça taşımacılığının uygulanması alanında çalışmalar yürütüyor.

1937 yılından beri faaliyet gösteren NSK Fujisawa, endüstriyel makineler için makaralı rulman üretimine odaklanıyor. Bu tesis, tornalama, ısıl işlem, taşlama ve montaj gibi süreçleri içinde barındıran temel üretim süreçlerini üstleniyor. Kurulduğu 1966 yılından itibaren NSK Toyama, vagon ve rüzgar tribünlerinde kullanılan büyük makaralı rulmanları dövme ve tornalama üzerine odaklanıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com