Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Başarı odaklı

Yayın Tarihi:

-

Kennametal, küresel hassas torna tezgahı takımlama sağlayıcısı olan EWS Tool Technologies ile ortaklık yapıyor. Çoklu işlevselliğe sahip makinelere, işleme merkezlerine ve freze torna tezgahlarına yönelik çok çeşitli KM takımlamalar kolayca kullanılabilmekte ve her tür işleme uygulamasında verimlilik artışı sağlanabilmektedir.

 

Çoklu işlevselliğe sahip makinaların ve freze torna merkezlerinin bir zamanlar sadece bu tür bir yatırımın altından kalkabilmek için gereken mali kaynaklara ve üretim hacimlerine sahip atölyelerde bulunan ileri teknolojiye dayalı özel tezgahlar oldukları düşünülürdü. Artık durum farklı. Güncel takımlama özellikli istasyonları ile tornalama merkezleri her boyuttaki işleme atölyeleri ile artık giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu tezgahlar, iş parçalarını tek bir işlemde etkin bir şekilde işlenmesine ve düşük işleme maliyeti olanağı sağlamaktadır.

 

Kapasite beraberinde karmaşıklığı getirmektedir, ancak ve kısaltılan ayarlama süresi sayesinde böyle bir takım tezgahı yatırımına gerek kalmaksızın verimliliğin en üst düzeye çıkarılmasının daima varolduğu görülmektedir. Kennametal Inc., Latrobe, PA en son teknolojileri ve bilimsel gelişmeleri yansıtan modern kesici takım ve takım tutucuları çözümleri, örneğin KM™ (Kennametal Modüler) hızlı değiştirme özellikli takımlama ile on yıllardır bu beklenti ve istekleri karşılamaktadır ve yakın zamanda önemli bir genişleme özellikli tutucuyu duyurarak, kurulumu ve ayarlamayı hızlı ve hassas yapabilen iddialı bir sürücülü takımı tanıtmıştır.

 

Takım sistemleri küresel ürün yönetimi direktörü Jay Verellen; “Kennametal ve EWS Tool Technologies arasındaki ortaklık, CNC tezgahlarında en iyi takım çözümü ve desteği sağlayarak müşterilerimizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak amacındadır. KM™ hızlı değiştirme bağlantısı endüstride en kapsamlı tutucu adaptörlerden birisidir. EWS’ nin sürücülü takımlama ve sabit takım bloklarındaki küresel liderliği sayesinde birçok büyük CNC torna merkezini bu inanılmaz sistem ile donatmaya hazır bir standart aralık sağlayacağız.” diye görüşlerini bildiriyor.

 

EWS, 1960 yılında Almanya’ da Köngen şehrinde bir laboratuvar donanımları ve hidrolik parçaları üreticisi olarak kuruldu. Şirket kısa bir sürede işleme takımı aksesuarlarını bünyesine aldı ve bugün ürün serisinde 15.000 sürücülü ve 25.000 sabit takım tutucu  üretmekte ve kullanıma sunmaktadır. EWS’ nin çalışanları, müşteri hizmeti düzeyleri ve yüksek kalitede ürünlerine olan bağlılığı ile birlikte, kurumsal felsefesi olan müşterilerin ihtiyaçlarına birinci sırada yer verme felsefesine bağlı olarak sloganı da şudur: “Hareketi karşılayan hassasiyet” ve bu basit bir slogan olmasının da ötesinde anlam taşımaktadır.

 

Ancak, yine de bu yüksek kalitede torna takımlarında daha geniş kapsamlı seçme olanağıdır. İşlevsel çalışır bir torna tezgahına sahip olan ya da kullanan herkes satış sonrası hizmetin önemini bilir. Metal yorgunluğu oluşur, rulman yatakları işlevselliği sonlanır, operatör hataları yaşanır. İşlevsel, çalışır durumdaki takımları ve takım bloklarını yenileme için denizaşırı ülkelere göndermek atölye sahiplerinin göze alamayacakları kadar maliyetli ve zaman alıcıdır. Yüzde yüz EWS ortaklığı olan Command Tooling Systems şirketinin Finans direktörü Bahti Hanedar, “Aşınmış bir takımın Almanya’ ya ulaşması için iki hafta beklemek zorunda değilsiniz. ABD’ de olanlar için takımların bakım ve onarımı burada fabrika eğitimli personel tarafından orijinal OEM parçalar kullanılarak yapılmaktadır. EWS’ nin Kore, Çin ve Rusya ‘da üretim yerleri de bulunmaktadır, bu nedenle atölyeniz nerede olursa olsun alacağınız hizmet bir günlük mesafededir. EWS’ de küresel varlık bir logodan fazlasıdır.” diyor

 

Müşteri odaklı özel takımlama isteklerine de hızlı yanıt verilmektedir. Standart dışı ölçü uzunluklu bir takım tutucu ya da 15.000 devirde dönebilir 45 derecelik bir açı kafası için hızlı bir teklif almaya çalışırken saat dilimleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur.  Hanedar;”ABD ve başka yerlerde özel çözümlere hızlı dönüş yapabiliyoruz ve tüm konumlarımızda önemli mühendislik ve hizmet yatırımları yapıyoruz” diye açıklamasına son veriyor.

 

“Müşterilerimiz için bunu kolaylaştırıyoruz, bir kez hizmet merkezlerimizi aradıklarında geri kalan her şeyin üstesinden geliyoruz.” yorumunu ekliyor Verellen.

 

İyi olanı daha iyi yapma: Kennametal ve EWS arasındaki ortaklık, şirketin zaten varolan kapsamlı KM takımlama programını genişletme sözünü veriyor.

 

Kennametal75 yılı aşkın süredir geliştirilmiş malzemeleri kapsayan yeniliklerin öncüsü Kennametal Inc. malzeme bilimi, takımlama ve aşınmaya dayanıklı çözümleriyle müşterilerine yüksek verimlilik sunan bir global endüstriyel teknoloji lideridir. Havacılık ve uzay sanayi, hafriyat, enerji, genel mühendislik ve ulaşım gibi çeşitli sektörlerde hizmet veren Kennametal, müşterilerinin güvenilir hassasiyette ve verimlilikte üretim yapmalarına olanak sağlamaktadır. 60′ dan fazla ülkede, yaklaşık 12.000 çalışanı ile her gün müşterilerine rekabetçi olabilmeleri için destek vermektedir. Kennametal 2015 mali yılında 2,6 milyar dolardan fazla gelir elde etmiştir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com