Connect with us

Genel

CoroMill 345 kesici uçlar, paslanmaz çelikte alın frezelemeyi kolaylaştırıyor

Yayın Tarihi:

-

 

 

 

Paslanmaz çelik frezelemede, talaş oluşumu, takım ömrü ve verimlilik gibi birçok zorlukla karşılaşılır. En yeni CoroMill 345® kesici uçlar, bu sorunları aşmak için gereken hafif kesme aksiyonunu ve düşük kuvvetleri sağlamak için tasarlanmıştır. Getirdiği birçok avantajın içinde yüksek talaş kaldırma oranları, yüksek verim, CoroMill 345’i küçük konik tezgâhlarda (ISO 30 ve ISO 40 tezgâhlar), titreşime hassas uygulamalarda ve zayıf demirbaşlarda kullanma imkânları bulunuyor.

 

SAN754_Fig1_081896_LRES

 

Yenilikçi kesici uçların iki tarafında dörderden toplam sekiz kenar bulunur; bu kenarlar kesicide negatif olarak mevcuttur, ancak yüksek talaş açısı pozitif ve hafif kesim sağlar. Bu da paslanmaz çelikte mükemmel talaş oluşumunu sağlamakla kalmayıp yumuşak işleme sesi sayesinde çalışma ortamını da geliştirir. Parlak bir yüzey isteniyorsa silici uç kullanılabilir ve 125 mm çapa kadar kesiciler için içten kesme sıvıları mevcuttur.

Yakın zamanda yapılan bir müşteri performans testinde muhteşem sonuçlar alınmıştır. 316L paslanmaz çelikten mamul bir pompa gövdesi, yatay işleme merkezinde kuru kaba işleme operasyonlarına tabi tutulmuştur. CoroMill 345 ile hem kesme hızı hem de ilerleme hızı, rakip kesicilere kıyasla arttırılabilir. Bu da, kesici uçları aşındırmadan %22 daha yüksek talaş kaldırma oranıyla %50 daha fazla parça üretimini sağlamıştır. Yeni kesici uçlarla, rakip kesicilerin kenar başına 2 parça performansına kıyasla kenar başına 3 parça elde edilmektedir.

Sandvik Coromant
Sandvik Coromant, talaşlı imalat sanayisine yönelik kesici takımların, takım çözümlerinin ve imalat bilgisinin dünya çapında lider tedarikçisidir. Araştırma ve geliştirmeye yapmış olduğu kapsamlı yatırımlarla talaşlı imalata eşsiz yenilikler kazandırmış ve müşterileri ile birlikte yeni verimlilik standartları oluşturmuştur. Bu kazanımları, dünyanın belli başlı otomotiv, havacılık ve enerji imalatçıları ile birlikte çalışarak sağlamaktadır. 8000 çalışanıyla dünyanın 130 ülkesinde sizlerle birliktedir. Sandvik global endüstriyel grubunun bir parçası olan Sandvik Talaşlı İmalat Çözümleri’nin bir iş koludur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com