Connect with us

Redüktörler

Dişsan çimento ve beton sektörü redüktörleri

Yayın Tarihi:

-

Çimento ve beton santralleri, diğer birçok santral gibi 7/24 çalıştığından, burada kullanılan güç aktarım organları büyük önem arz etmektedir. Her sektör gibi kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır.

Dişsan, mikser redüktörleri, konveyör – elevatör redüktörleri, helezon redüktörleri ve değirmen redüktörleri ile sektörün tüm redüktör ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Ağır tip hizmet redüktörlerinde sahip olduğu engin tecrübe sayesinde sektörün vazgeçilmezi haline gelen Dişsan, gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda kullanımı sıklaşan çift milli mikser redüktörlerini de imalatına katarak neredeyse tüm mikser tiplerine uygun redüktör üretebilir hale gelmiştir. Diğer modeller gibi bu redüktörler de, CNC tezgahlarda yüksek kalitede ve hassasiyette, ağır şartlarda çalışmaya elverişli olarak imal edilmektedir.

Büyük elevatör ve konveyörler için helis alın dişlili, paralel milli DA serisi ya da  helis konik dişlili DK serisi redüktörlerle bu sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Motorlu redüktör istendiğinde DZGM / DMA ve DGM serisi redüktörler sunulmaktadır. Ayrıca DG serisi mile geçme motorsuz redüktörler de konveyör sistemleri için en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Değirmen redüktörleri olarak da DA serisi paralel milli redüktörler kullanmaktadır. Mikser redüktörleri olarak tek milli mikserlerde DMA serisi, çift milli mikserlerde yeni planet serisi olan DKP serisi, panmikserlerde ise DKL serisi kullanılmaktadır.

Çalışma koşullarına göre redüktöre yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmektedir. Kilitli redüktörler, elevatör ve eğimli bantlı konveyörlerde kullanılarak ayrıca kilit kullanmaya gerek kalmadan geri dönüşü önleme sorununu sağlamlığından ödün vermeden ekonomik ve pratik olarak çözümlemektedir.

Dişsan DA / DK Model Redüktörlerin Avantajları:

•Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlüdür.

•Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışır.

•Özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlar.

Redüktörün Özellikleri:

Gövdeler GG25 kalite gri pik dökümden imal edilmektedir. Özel istek üzerine GGG40 sfero döküm olarak da imal edilebilir.

Helis alın dişliler ve helis konik dişliler en iyi kalitede alaşımlı çelikten üretilmektedir. Helis dişlilerin diş açma ve ısıl işlemlerden sonra diş profilleri taşlanmaktadır. Konik dişliler ise talaş kaldırma ve ısıl işlemlerden sonra leplenmektedir. Böylece redüktörlerin sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanır.

Yüksek kalite rulmanlar en az 50,000 saat ömürlü olacak şekilde seçilmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com