Connect with us

Mühendislik Hizmetleri

DÖKSAN Isıl İşlem ve Ar-Ge Merkezi, bilgi birikimi ve Ar-Ge projeleriyle dikkat çekiyor

Yayın Tarihi:

-

Endüstrideki 60 yıllık tecrübesiyle birçok sektörün üretim proseslerinde kullanılan metal parçaların ısıl işlem uygulamalarına çözüm ortağı olan DÖKSAN Isıl İşlem ve Ar-Ge Merkezi, bilgi birikimi ve Ar-Ge projeleriyle sektöre öncülük ediyor.

Özellikle metalürji ve makine sektörüne hizmet veren DÖKSAN Isıl İşlem ve Ar-Ge Merkezi; yeni teknolojik gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda kendini geliştirerek savunma

, uzay-havacılık ve otomotiv, medikal, tekstil, iş makineleri, tarım makineleri, demiryolları ve enerji sektörleri başta olmak üzere birçok sektörün üretim proseslerinde kullanılan metal parçaların ısıl işlem uygulamalarına çözüm ortağı olmaya devam ediyor. 2017 yılından bu yana ısıl işlem alanında Türkiye’nin ilk ve tek Ar-Ge merkezi olma özelliğini taşıyan DÖKSAN, yürüttüğü inovatif çalışmalarla hem kendini hem de sektörü geliştiriyor. 

2017 yılından bu yana havacılık, uzay ve savunma endüstrisi için gereklilik olan AS9100D Belgesi’ne sahip olan DÖKSAN, 2020 yılında ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ni de alarak enerji verimliliğine verdiği önemi ortaya koydu. Ar-Ge biriminde 5 bilimsel yayın, 13 ulusal proje, 20 Sanayi Bakanlığı Projesi gerçekleştirmiş, 1 marka tescili almış ve 3 adet patent başvurunda bulunmuş olan DÖKSAN Isıl İşlem ve Ar-Ge Merkezi, gelişen teknolojinin ve sektörün tüm gereksinimlerine eksiksiz çözüm sunuyor.

Kullanılan kurumsal yazılımla dijitalleşmede önemli adımlar atan firma, buna ek olarak dijitalleşme ve endüstri 4.0 kapsamında KOSGEB tarafından desteklenmiş olan ‘Dijital Teknolojiyle Zenginleştirilmiş Hızlı, Kaliteli Üretim Hattının Oluşturulması/Katma Değeri Yüksek Ürünlerin Eldesi Projesi’ni başarıyla tamamladı. Aylık kapasitesini 6.000 tona ulaştıran, sürekli iyileşme adımları ve şube sayısı ile dikkat çeken DÖKSAN Isıl işlem ve Ar-Ge Merkezi, işletmedeki fırınlardan alınan anlık verileri programa aktarıyor, izleyebiliyor, grafik haline dönüştürebiliyor ve süresiz olarak depolayabiliyor. Müşterilerine anlık bilgi verilebilmesinin yanı sıra, geçmiş proseslerine yönelik olası bilgi taleplerine de anlık cevap verebilen DÖKSAN, müşterilerine tanımladığı kullanıcı profilleri sayesinde kendi ekranlarından malzemelerinin durumunu kendilerinin takibine imkan veriyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com