Connect with us

Sektör Haberleri

Schaeffler, federal olarak desteklenen AgiloDrive2 Projesi’ni başlattı

Yayın Tarihi:

-

Konsorsiyum lideri olan Schaeffler, endüstri ve araştırma alanlarında faaliyet gösteren 17 tanınmış ortakla iş birliği yapıyor.  Federal olarak finanse edilen AgiloDrive2 ile elektrik motorları için esnek ve dijitalleştirilmiş üretimi teşvik eden Schaeffler, 3 yıllık projenin startını verdi. AgiloDrive2, toplam 33

buy cheap kamagra online

,7 milyon euroluk bir finansman paketiyle başlatıldı.

17 ortaklı konsorsiyum lideri olarak otomotiv ve endüstriyel tedarikçisi Schaeffler, Alman Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanlığı (BMWi) tarafından finanse edilen AgiloDrive2 araştırma projesini başlattı. 3 yıllık projenin amacı, yenilikçi elektrik motorları için modüler ürün konseptiyle tamamlanmış, çevik ve dijitalleştirilmiş bir üretim sistemi geliştirmek. AgiloDrive2 Projesi aynı zamanda veri tabanlı üretim teknolojileri, çevik süreç zincirleri ve akıllı kontrol mimarileri temelinde elektrik motoru üretimini daha esnek, sürdürülebilir ve finansal açıdan iyi hale getirmenin yollarına da odaklanacak. Projeyle ilgili konuşan Schaeffler AG E-Mobilite Bölüm Başkanı Dr. Jochen Schröder, “Schaeffler, e-mobilite alanında bir teknoloji lideridir ve yüksek düzeyde üretim deneyimi ile karakterizedir. Konsorsiyum lideri olarak, e-mobilitede öncü olarak uzun yıllara dayanan uzmanlığımızı masaya getiriyoruz ve güçlü ortaklarla projeyi kararlı bir şekilde ileriye taşıyoruz. Dijitalleşme ve otomasyon, geleceğin sürdürülebilir fabrikasının anahtarıdır ve tüm değer zinciri boyunca biz ve müşterilerimiz için fırsatlar yaratır” diyor.

Projenin tamamlanmasının ardından amaç, AgiloDrive2’den elde edilen bulguların Bühl lokasyonunda bulunan otomotiv teknolojileri bölümünün genel merkezini; son teknoloji, dünya lideri bir makinenin bulunduğu elektrik motoru üretimine sorunsuz ve hızlı bir şekilde gelmesidir. Elektrik motoru üretimi için birincil tesis ise şu anda yapım aşamasında. Proje öncesinde, Baden-Württemberg Ekonomi, Çalışma ve Turizm Bakanlığı tarafından finanse edilen Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT) ile 18 aylık bir iş birliği yapıldı.

Schaeffler elektrik motorları için çevik üretim

Schaeffler, hibrit modüller, hibrit şanzımanlar ve tamamen elektrikli aks tahrikleri için 20’den 300 kW’a kadar uzanan geniş bir çıkış aralığına sahip tüm elektrifikasyon derecelerinde elektrik motorları sunuyor. Teknik özellikler açısından ve kullanılan elektrikli güç aktarma organının tipine bağlı olarak, elektrik motorları topolojilerinde; sarım tipi, kurulum alanı, tork, sürekli çıkış ve çalışma davranışı açısından önemli ölçüde değişebiliyor. 

Schaeffler E-Motorlar İş Birimi Başkanı Thomas Pfund, “AgiloDrive2 Projesi’nde karşılıklı olarak geliştirmeyi ve doğrulamayı amaçladığımız çevik bir üretim yöntemiyle versiyon çeşitliliğine ve miktar tutarsızlığına yanıt veriyoruz. Böylece amaç çok yönlü bir üretim sistemi geliştirmektir. Ürün/üretim ortak tasarım ilkesini izleyen ve ürün sistemi ile üretim sistemi geliştirme arasında yakın bir iş birliğini teşvik edecek. Katı üretim hatları yerine, kolayca ölçeklenebilen, esnek konfigürasyonlara ve ara bağlantılara izin veren ve yazılım bazında kurulabilen son derece esnek, dijitalleştirilmiş ve verimli teknoloji modülleri arayacağız” diyor.

Standartlaştırılmış makine bağlantıları, donanım ve yazılım arayüzleri ve üreticiler arası iletişim standartları, artan karmaşıklığa uyum sağlamaya yardımcı olmalı ve “tak ve üret” yaklaşımına uygun olarak sistemlerin hızlı entegrasyonuna izin vermelidir. Modüler bir makine yapısı, üretim ekipmanının verimli ve sürdürülebilir bir şekilde yeniden kullanılmasına izin verir. Dijital ikizler, verimli üretim planlamasına ve hızlandırılmış devreye almaya izin verecek.

AgiloDrive2’de endüstri ve araştırmadan güçlü ortaklar

Üç yıl süreli ve toplam finansman paketi 33,7 milyon euro olan AgiloDrive2 Projesi, Alman Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanlığı (BMWi) tarafından “Araç üreticilerinin dijitalleştirilmesi ve yan sanayi” proje sponsoru VDI Technologiezentrum GmbH tarafından destekleniyor. Araştırma faaliyetlerinde genel sorumluluğa sahip Schaeffler, konsorsiyum lideri olarak projeye rehberlik ediyor. Schaeffler’in yanı sıra endüstri ve araştırma alanında faaliyet gösteren diğer 17 ortağı: 4D GmbH, Braun Sondermaschinen GmbH, Carl Zeiss Industrielle Messtechnik GmbH, e-mobil BW GmbH, FormiKa GmbH, Gehring Technologies GmbH + Co. KG, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT), Koob Testsystems GmbH, KUKA AG, LTB Bachofer GmbH, Magnet-Physik Dr. Steingroever GmbH oluşturuyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com