Connect with us

Makina İmalatı

Ünsal Makina, otomasyon odaklı yeni yatırımlarıyla ihracatını artırmayı hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım organları üreticisi olarak makine sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Ünsal Makina, başta Almanya olmak üzere Avrupa ve 23 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. WIN Eurasia Fuarı ile endüstri profesyonelleri ve müşterileriyle bir araya gelecek olan firma, yeni kurduğu 20 bin metrekarelik ek fabrikayla ihracat potansiyelini daha da artırmayı planlıyor.

Kayseri’de kurulan ve makine sektöründe yarım asıra dayanan tecrübesiyle faaliyetlerini sürdüren Ünsal Makina, 10 bin metrekarelik entegre tesisinin yanı sıra yeni kurduğu otomasyon odaklı 20 bin metrekarelik ek fabrikası ile küresel çapta sanayiye verdiği hizmeti artırmaya devam ediyor. Avrupa’ya ve Avrupa dışındaki 23 farklı ülkeye düzenli olarak ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Ünsal Makina Dış Ticaret Müdürü Samet Şirin, “Firma olarak ürün çeşitliliği ve teknolojik yatırımlar ile her geçen gün yükselen bir grafiğe sahibiz. Bu doğrultuda tüm dünya ülkelerine ihracat yapabilme misyonuyla çalışıyoruz.” dedi. Firmanın yeni kurduğu ek fabrikayla ilgili bilgiler paylaşan Şirin, “Yatırımlar sayesinde kendimizi sürekli geliştiriyor ve bünyemizde bulunan mühendis ekip arkadaşlarımızla devamlı büyümeyi hedefliyoruz. Yeni kurduğumuz 20 bin metrekarelik ek alan fabrikada tamamen otomasyona dayalı bir dökümhane kuruyoruz. Yatırımlar ile 2000 milimetre dış çapa kadar işleme kapasitesine sahip CNC tezgahımız bulunuyor. Bu sayede Avrupa’nın çoğu taleplerine cevap verebiliyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Ünsal Makina’nın tescilli markası olan TORKPT (Tork Power Transmission) ile güç aktarım organları alanında; v kasnak, burçlu kasnak, poly-v kasnak, triger kasnak, kaplin, konik burç ve konik kilit imalatı yaptıklarını aktaran Şirin, müşteri talepleri doğrultusunda özel üretim imkanı sunduklarının da altını çizdi. 

WIN Eurasia Fuarı büyük bir fırsat

Avrasya bölgesinin lider sanayi fuarı olarak gösterilen ve her yıl onlarca ülkeden endüstri profesyonellerini bir araya getiren WIN Eurasia Fuarı’nın önemine dikkat çeken Samet Şirin, “Pandemi sürecinde kitle bazlı müşterilerimizle aramızdaki ziyaret bağı azalmış durumdaydı. Bu fuar, müşterilerimizle yeniden bir araya gelmek ve ikili ilişkileri daha da sıkılaştırmak için büyük bir fırsat olacak.” diye konuştu. 

Ünsal Makina olarak WIN Eurasia Fuarı’nda 2. Salon D180 numaralı alanda olacaklarına vurgu yapan Şirin, “Avrupa’daki partnerlerimiz ve müşterilerimiz ile aramızdaki bağları sıkı tutmak, aynı zamanda yeni pazarlara giriş yapmak adına 2022 yılının Nisan ayında Almanya’da düzenlenecek olan Hannover Messe 2022 Fuarı’nda da yer alacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com