Connect with us

Genel

İMAŞ Makine’den değirmen sistemlerinde kalite ve verimliliği artıran iki yeni ürün

Yayın Tarihi:

-

 

Değirmen sistemleri üretiminde, her aşamada entegre hizmet veren İttifak Holding’in makine sektöründeki şirketi İmaş, İDMA Fuarı’ndaki standında pazara sunduğu iki yeni ürününü tanıttı.

 

Kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanında un, irmik ve mısır unu fabrikaları kuran İmaş Makine, 23-26Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenen İDMA (6.Uluslararası Un, İrmik,Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, BisküviTeknolojileri Fuarı) Fuarı’na katıldı. Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla sektörde sıkça adından söz ettiren İmaş Makine’nin, 518 m² alanda kurulan standı büyük ilgi gördü.

İmaş Makine’nin İDMA Fuarı’nda tanıttığı iki adet yeni ürünü olan yeninesil vals (Multimilla) ve yeni nesil kare elek (Multipleksa), un ve irmiktesislerinin daha verimli çalışması ile ihtiyaca uygun üretim sağlanmasıkonusunda önemli avantajlar sunuyor.

 

İmaş’ın yeni ürünleri öğütme sektöründe verimlilik ve kalitestandartlarını arttıracak

İmaş Makine, değirmenlerdeki en önemli makine olan yeninesil  ‘Multimilla’ valsini İDMA Fuarı’nda müşterilerinin beğenisine sundu.  Nihai ürün kalitesinde yüksek öneme sahipolan ve standartların yeniden belirlenmesini sağlayacak özgün tasarımlı ürün,yatırımcıya sanitasyon (hijyen koşullarının korunması), bakım kolaylığı ve kullanımkolaylığı olanakları sunuyor.

İmaş Makine’nin fuarda tanıttığı ikinci ürün ise, yenimodel Multipleksa Kare Elek oldu. Kompartıman elek modeline dönüştürülebilenmodüler sisteme sahip bu makinede gıda temasına uygun paslanmaz sac ve yüksekmukavemetli alüminyum profiller kullanılmış.

Bu ürünler dışında fuarda toplam 9 farklı makinesini sergileyen İMAŞ, Tayland’daki Maxtex firmasıyla yaptığı stratejik ortaklıkla da buğday ve diğer tahılları renklerine göre sınıflandıran ve dolayısıylatemizlemenin etkinliğini artıran makineleri de müşterilerinin beğenisine sunmaya başladı.

 

”Sektöre katma değer sağlıyoruz”

İmaş Makine’nin AR-GEçalışmaları ile sektöre katma değer sağladığına dikkat çeken İmaş Makine GenelMüdürü Mustafa Özdemir; “70 ülkeye anahtar teslimi fabrikalar kuran global birşirket olmamız sebebiyle, her ülke ve her pazarın kendine özgü ihtiyaçlarınacevap vermek durumundayız. Örneğin Meksika pazarının ihtiyacı olan unözellikleri ile Özbekistan pazarının ihtiyaçları birbirinden oldukça farklı.Makine ve sistem tasarımı konusunda deneyimli ve profesyonel ekibimizleyaptığımız çalışmalar sayesinde pazarın değişken ihtiyaçlarına hızla cevapverme kabiliyetine sahibiz” dedi.

Günümüzde değişen beslenmealışkanlıkları ile birlikte ihtiyaç haline gelen arpa irmiği, arpa unu, çavdarunu, yulaf unu, nohut unu ve tam buğday unu gibi tesisler için geliştirdikleriözgün çözümlerini fuarda yatırımcılarla paylaşma fırsatı bulduklarını söyleyenLamcı; “çalışmalarımızda hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir diğer unsur isetesislerde kullanılan enerji miktarını düşürmek. Öğütme sektöründe hammaddegiderinden sonra en büyük gideri teşkil eden enerjinin kullanım maliyetleridüşürülerek önemli kazanımlar elde etmek mümkün. Sadece %5’lik enerji tasarrufubile bir değirmenciye sürdürülebilir rekabet gücü sağlıyor. O yüzdengeliştirdiğimiz her yeni üründe enerji verimliliğine de çok büyük önemveriyoruz” diye konuştu.

Mustafa Özdemir, İMAŞ olarak,AR-GE çalışmaları ve sistem tasarımlarında üç önemli başlığa odaklandıklarınıbelirtti. Lamcı, “Enerji verimliliği, sistem etkinliği ve uzun ömürlülüğümaksimize edecek tüm fırsatları belirleyerek ‘Smart Milling’ olarak ifadeettiğimiz bu felsefeyi müşterilerimizin çıkarları doğrultusunda kullanımasunmaktayız”  dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com